Телефонуйте нам
Телефонуйте нам

Кілька способів визначити реальний пробіг автомобіля

Чи вірно твердження, що чим старше автомобіль, тим важче, а часто і неможливо, визначити справжній її пробіг? Не секрет, що продавці автомобілів (не тільки старих, а й нових) «грішать» тим, що відмотують дані одометра (лічильника обертів колеса) в надії продати подорожче машину з великим пробігом.

Механічні спідометри

Старі автомобілі, не оснащені електронним управлінням, мають просте з'єднання «спідометр-одометр». Це спрощує технологію відмотування показань спідометра, а й можуть зіпсувати його. За цією ознакою можна дізнатися, чи була спроба скидання даних спідометра.

Другий спосіб визначення реального пробігу автомобіля вимагає більше часу, але надійніше і дає більше доказів:

    • звірити дані в техпаспорті з номерами на кузові і двигуні, за якими можна визначити точний вік машини;
    • за віком вирахувати приблизний пробіг автомобіля: за 1 рік експлуатації приватне авто в будь-якій країні «проходить» максимум 25000 км. - помноживши цю цифру на кількість років авто отримуємо приблизний пробіг за весь час його «життя»;
    • порівнявши обчислений пробіг з показаннями спідометра, можна точно визначити чи був він скручений.

Електронний привід одометра

Машини з таким приводом також піддаються визначенню факту відмотування кілометражу. Оскільки електронні одометри підключені до бортового комп'ютера і їх дані треба відмотати за допомогою комп'ютерних програм, то для цього потрібно зняти приладову панель. Перевіривши цілісність кріплень панелі (викручувалися вони чи ні) і наявність подряпин на мікросхемах (які в заводських умовах заливаються лаком від попадання на них вологи), можна з легкістю визначити втручання в роботу електронних приладів автомобіля.
Також існують комп'ютерні і навіть мобільні додатки-програми, які можуть показати, відмотували чи показання одометра.

Візуальний огляд автомобіля

Цей спосіб теж вельми ефективний - хоча покаже реальну кількість пройдених автомобілем кілометрів, дасть точну відповідь на те, чи відповідає знос авто з даними пробігу. Якщо метою варто перевірка машини перед її покупкою, то доцільно провести ретельний огляд механізмів двигуна і всієї ходової частини на СТО. Технічний стан деталей і їх зовнішній вигляд дадуть реальне уявлення про те, скільки років і як активно експлуатувався автомобіль.